KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16448328
nr 1644 8328
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:07:17
23/9 08:40:50
100 kr
23/9 19:54:51
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert